Brokolicový olej 100 ml BIO

Brokolicový olej 100 ml BIO

Brokolicový olej 100 ml BIO

Points:33

Code:9855
Accessibility:


Price: 23.66 €
Order:


Brokolicový olej 100ml BIO

Brokolicový olej zo semien je unikátna hlavne kvôli obsahu silných antioxidantov a svoje jedinečné kombinácii esenciálnych mastných kyselín. Je ľahký, nemastný a ľahko sa vstrebáva – pocitovo je podobný chemickým silikónom, ktoré nájdeme v produktoch určených na ošetrenie pleti či vlasov. Ale chemické látky nie sú nutné! Môžeme získať rovnaké výhody a často oveľa viac z prírodných zdrojov.

  • Obsahuje vysoké množstvo vitamínu C , vitamín E a betakarotén , prvky železo , draslík a vápnik , nenasýtené mastné kyseliny, kyselinu listovú. 

Za priaznivý vplyv brokolice na naše zdravie môže množstvo látok, osobitnú pozornosť si zaslúžia indoly. Brokolica obsahuje indol – 3 – karbinol. Ten je dôležitý najmä pre ženy. Estrogén má tri základné metabolity, ktoré sa v tele správajú odlišne. Dvaja z nich pôsobí karcinogénne a jeden je nezhubný a vykazuje ochranné účinky. Indol – 3 – karbinol zlepšuje pomer medzi nezhubným metabolitom a potenciálne škodlivým.

  • Má vysoký obsah antioxidačného betakaroténu a vitamínov C a E.
  • Je bohatým zdrojom kyseliny listovej a železa.
  • Vyslovene vysoký obsah vápnika z nej urobil účinný zosilňovač kostí.
  • Olej podnecuje krvotvorbu, zaisťuje výživu buniek kyslíkom

Používa sa do vlasovej kozmetiky, dodáva vlasom lesk.

Účinky na našu pokožku:

Brokolicový olej zo semien poskytuje antioxidačnú ochranu , brokolica s jedinečnou hydratáciou esenciálnych mastných kyselín.

 

Hydratačný
Unikátny esenciálne mastné kyseliny v brokolicovou oleji zo semien sú často používané vo výrobkoch pre starostlivosť o vlasy, pretože vlasom dodávajú mladistvo vyzerajúcu žiarivý lesk. Na pleti, tieto rovnaké mastné kyseliny poskytujú nemastnú hydratáciu a zároveň vytvára ochrannú vrstvu, ktorá zachytí vlhkosť a udržuje pokožku hydratovanú po celý deň.

Ochranné:

  • Ako brokolica chráni telo od potenciálnych rakovinových zmien, brokolicový olej zo semien chráni pokožku pred nebezpečnými voľnými radikálmi. UV žiarenie, znečistenie životného prostredia aj strava môžu spôsobiť oxidáciu v koži, ktorá podporuje predčasné známky starnutia. Brokolicový olej zo semien pomáha neutralizovať tieto faktory starnutia.

Zvlhčujúce:

  • Nielen, že esenciálne mastné kyseliny v oleji pomáhajú hydratovať pokožku, ale tiež môžu preniknúť do hlbších vrstiev, aby zabezpečili trvalú hydratáciu. Napriek tomu tento olej nezanáša póry tak ako minerálne olej a ďalšie prísady vyrobené na báze ropy. Tento ľahký, luxusné olej funguje rovnako dobre na všetky typy pleti.

Výživné:

  • Brokolicový olej zo semien, ktorý je plný vitamínu C a ďalších živín, vyživuje pokožku a vlasy, zanecháva mladistvo vyzerajúci žiarivý lesk.

Prírodný zdroj retinolu:

  • Brokolicový olej zo semien dodáva prírodný vitamín A, ktorý môže zvýšiť obnovu buniek a pomôcť odstrániť odumreté kožné bunky.

Upokojujúce:

  • Brokolica má ďalšie esenciálne mastnú kyselinu s názvom „kyselina arachidonová“, čo je druhá najrozšírenejšia viacnenasýtené mastná kyselina v epidermis (vrchná vrstva kože). To samozrejme pomáha znížiť zápal, zmierniť začervenanie a potlačiť vyrážku a ďalšie zápalové ochorenia kože.

Osobne si myslím, že je dobré mať nejaké výrobky na pleť i telo bez ďalších látok, ktoré sa buď snažia o konzerváciu produkte, dodávajú mu vôňu či obsahujú chemicky pripravené „výživné“ látky. Ako veľmi ale tieto látky skutočne pôsobia? A ak áno, ako dlho je možné používať jeden krém? Možno je cesta ďaleko jednoduchšie – zvoľme si nejaký výživný olej, ktorý naša pleť ocenia nielen zvnútra ale aj zvonku.

Výrobca: Daniel Andráš & Biopurus, Vysoká 14, 811 06 Bratislava - Staré Mesto