Ani Cordyceps 32,4g

Ani Cordyceps 32,4g

Ani Cordyceps 32,4g

Body:56

Kód:123009
Dostupnosť:Na sklade


Cena: 18.18 €
Objednávka:


Čo je Cordyceps?

Cordyceps sinensis ,tiež známa ako Dong Cao Chong Xia  v čínštine alebo Tochukaso po japonsky. Má dlhú históriu liečivých účinkov od staroveku.
 
Vo svojej  prirodzenej forme  je Cordyceps  malá huba, ktorá parazituje na určitom druhu húsenice vo vysokých nadmorských výškach na tibetskej náhornej plošine. Táto huba sa dá nájsť v nadmorskej výške nad 2 000 metrov, ale našli ju už aj vo výške  6 000 metrov.


Biologické zloženie Cordycepsu je veľmi zaujímavé. Aj dnes je ešte diskusia, či druhy húb rodu Cordyceps sú v skutočnosti jediné organizmy, alebo či sú to symbiotické kolónie vo viac ako z jedného organizmu vďaka svojej unikátnej morfológii.


Moderné pestovanie Cordycepsu
Vďaka vzácnosti prírodného cordycepsu, obťažnosti a nákladov na získanie úrody od počiatkov na tibetskej náhornej plošine, moderná biotechnológia robí výskumy o pestovaní cordycepsu od r. 1950. Táto pestovateľská metóda je tiež nesmierne obľúbená u pestovateľov v Japonsku a USA.


Cordyceps sa pestuje s použitím zmesi organického substrátu, akými sú proso, ryža a cirokové zrno v prísne kontrolovanom prostredí podobnom ich prirodzenému domovu. Po cykle rastu, ktorý trvá asi 23 týždňov, cordycepsové tkanivo obsahujúce farmakologicky aktívne zložky sa objavuje na substráte. Tkanivo, rovnocenné hube rastúcej na húsenici v prirodzenom prostredí, bude zozbierané s výnimkou substrátu a zvyškov zrna.


Cordyceps sinensis - Výhody huby pre zdravie
Codyceps sinensis bol používaný účinne po stáročia v Tradičnej čínskej medicíne (TCM) k omladeniu a posilneniu nášho celkového zdravotného stavu. Moderný výskum ukázal, že Cordyceps pomáha podporovať pečeň, obličky, srdce a funkcie imunitného systému. Pôsobí tiež ako antioxidant v tele, chráni pred poškodením voľnými radikálmi. Štyri hlavné liečivé zložky Cordycepsu sú:
Cordycepín - Má protinádorové a protistarnúce účinky, obsahuje antioxidanty, proticukrovkové a imunitné posilňovače.

Adenozín - zlepšuje využitie kyslíka, pôsobí proti zrážaniu krvi, má vlastnosti na zlepšenie cirkulácie krvi do srdca, mozgu a pohlavných orgánov, znižuje krvný tlak, stabilizuje srdcový tep a pôsobí ako stabilizátor energie.  


Cordycepic kyselina (D-manitolu) - zlepšuje imunitné funkcie a metabolizmus. Zabraňuje mozgovému krvácaniu, trombusu, infarktu myokardu a astme.


Polysacharidy - komplexné sacharidy tvoria reťazce cukrov. Známe sú stabilizovaním krvného tlaku, majú účinok na voľné radikály a stimulujú imunitný systém, majú účinok na detoxikáciu tela a redukciu buniek starnutia. 

 

ANI Cordyceps
Využívaním vysoko efektívnej metódy s pevným substrátom, Cordyceps rastie z podhubia na rastlinnom základe, nie na mŕtvych telách hodvábnika, čím sa zaisťuje lepšia kontrola pred nákazou. Veríme, že podhubie obsahuje vyššiu koncentráciu aktívnych zložiek než plodiace telá huby.


Zloženie: Každá rastlinná kapsula obsahuje 450 mg Cordycepsu


Dávkovanie a navrhované použitie: 450 mg kapsuly, 1 kapsula pred jedlom s teplou vodou, 2krát denne

Výrobca: ANI Slovakia s. r. o., Priemyselná 8, 071 01 Michalovce